Kontaktujte nás:

+421905797916

Čo je ELAK?

ELAK alebo elektro-akumulačný kotol je nový efektívny systém elektrického akumulačného vykurovania. Funguje na princípe postupného využívania „lacnejšej“ energie uloženej v zásobníku.
ELAK získava energiu hospodárnymi spôsobmi, a tým znižuje náklady na vykurovanie. Hlavný zdroj predstavuje elektrická energia odobratá mimo špičkových hodín, teda v čase útlmu, kedy sú jej ceny nižšie. Pre domácnosti je to akumulačná tarifa DD8, podniky TOP2R-2AKU od spoločnosti SSE, a.s. Okrem elektrickej energie môže ELAK ukladať slnečnú energiu zo solárneho systému, ale tiež tepelnú energiu získanú z ďalších alternatívnych zdrojov, akými sú krb alebo pec na tuhé palivo, atď.

Prečo si vybrať práve ELAK?

1. Pretože je efektívny:
ELAK dokáže znížiť náklady na vykurovanie až o 40 %. Viac informácií a modelový príklad nájdete v časti Produkty. Kotol ELAK má účinnosť takmer 100 %, každá kWh energie je premenená na teplo a nedochádza k stratám tepla cez komín. Moderné riadenie na základe zostatkového tepla, vonkajšej a vnútornej teploty a regulácia zabezpečuje maximálnu efektivitu prevádzky.

2. Pretože je pohodlný:
Jednoduchá regulácia a obsluha kotla ELAK ponúka maximálny komfort. Požadovanú tepotu, na ktorú bude kotol akumulovať pomocou termostatov, stačí nastaviť raz mesačne. S využitím akumulačných vlastností stavebných konštrukcií, ako je stena alebo podlaha, nehrozí strata tepelnej pohody ani počas vetrania. Nepotrebujete revíznu kontrolu ako pri vykurovaním plynom, prevádzka je bezpečná a bez hluku.

3. Pretože je ekologický:
Pri vykurovaní ELAK-om nevzniká v mieste použitia žiaden odpad a nedochádza k znečisťovaniu ovzdušia emisiami. Veľmi efektívna a ekologická je kombinácia so solárnym systémom. ELAK zabezpečí maximálne využitie akumulácie tepla počas slnečného obdobia a skracuje vykurovaciu sezónu až o 30 dní.

Kde je možné použiť ELAK?

Kotol ELAK je možné použiť na vykurovanie akéhokoľvek objektu, či už ide o dom, byt, resp. celú bytovku, administratívnu alebo priemyselnú.
Na výber ponúkame štyri varianty s piatimi rôznymi objemami zásobníka, ktoré navyše prispôsobujeme požiadavkám. Viac informácií o jednotlivých typoch nájdete v časti Produkty.

Ako zistiť, aký typ kotla ELAK je vhodný pre váš objekt?

V časti Výpočet Vám vypočítame najvhodnejší objem kotla ELAK on-line. Stačí vyplniť dotazník s informáciami o tepelných stratách objektu a ďalších technických údajoch.

Anketa:

Čo považujete za vyhody-nevyhody kotla ELAK

Predĺžená akcia:

Získajte zľavu 120 Eur od SSE, a.s.


+ zľavu 8% z celkovej ceny kotla ELAK od Drevokovu Krupina, s.r.o.


Cenník:

Stiahnuť cenník


Katalóg:

Stiahnuť katalóg


Foto:

© Andrej Baran